Site Overlay

Podsumowanie ISN 2017

Tegoroczny ISN rozpoczęliśmy później niż zwykle, z uwagi na pogodę która nas (przynajmniej na początku) nie rozpieszczała. Jednak mimo późniejszego rozpoczęcia sobotniej Inauguracji Sezonu Nawigacyjnego i grającej z nami w marynarza pogody wszystko udało się zgodnie z planem ✔️

Rozpoczęliśmy wręczeniem Błękitnej Wstęgi AMAR – Wędrówka. Wstęgę przekazała Komendantka Chorągwi dh. Annę Peterko 10 Harcerskiej Drużynie Żeglarskiej z Katowic – jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

A chwilę później już jako poszukiwacze skradzionych atrybutów Świętowita zaczęliśmy poszukiwania. Wymiany z kupcami, pościg za Zmorą, sadzenie drzewek z Leszym, udzialenie pierwszej pomocy poszkodowanemu od Walesa i Nyji, pogoń za złoczyńcami czy poważne rozmowy ze Strażnikiem Skarbu opłaciły się! Zuchy i jungi odnalazły złoty róg i medalion, dzięki czemu Świętowit znów mógł cieszyć się życiem i wrócić w spokoju do swoich obowiązków!

Na sam koniec harcerze uczestniczyli w warsztatach ornitologicznych, dendrologicznych, odkrywali tajemnice robotyki oraz pracowali przy przy mikroskopach w laboratorium. A zuchy natomiast, w zajęciach na świeżym powietrzu, gdzie odkrywali właściwości masy newtonowskiej, puszczali wielkie bańki mydlane i grali w różnorakie gry.