Site Overlay

Odrzański Spływ Wiosenny

OSW jest corocznym majowym spływem, który jest swego rodzaju zlotem gwieździstym. Na końcowy biwak dociera się wybierając jeden ze szlaków wodnych. W tym rzeką Odrą, Rzeką Rudą oraz Kanałem Gliwickim – są one bowiem nazywane szlakami głównymi.
Serdecznie zapraszamy wszystkie środowiska zainteresowane turystyką wodną, tu każdy jest mile widziany.

Flagowa impreza śląskich wodniaków, której niewielu trzeba przedstawiać!

Spotkajmy się na szlaku!

Kiedy w tym roku?

19-26 maja 2019

Czy mogę płynąć?

Oczywiście! Wystarczy mieć ukończone zgłosić się do drużynowego do 29 kwietnia a ponownie spotkamy się na szlaku.

Niech Odrzański Spływ Wiosenny dostarczy Wam dużo nowych, mocnych i radosnych przeżyć! Niech Wam na biwakach najpiękniej śpiewają do snu odrzańskie słowiki!

hm. Paweł Krawczyk

Spływ ma jednak również głębsze przesłanie. Ma na celu upamiętnienie Powstań Śląskich. Każdy z trzech głównych szlaków nosi imię osoby zasłużonej podczas powstania. Kanał Gliwicki nosi imię Roberta Oszka, rzeka Ruda imię Stanisława Wolnego ,,Baranka”, natomiast rzeka Odra imię Konrada Wawelberga.

Cała impreza kończy się apelem przy pomniku na Górze Świętej Anny, czyli miejscu uroczystości poświęconych właśnie pamięci poległych w Powstaniach Śląskich.


Partnerzy i sponsorzy