Site Overlay

Drużyna Błękitnej Wstęgi AMAR 2016

Współzawodnictwo o Błękitną Wstęgę AMAR – Wędrówka sięga tradycją do 1977r, w którym to po raz pierwszy zaproponowano stworzenie programu wychowania wodnego w włędrówki wodne.

Cały zeszły rok harcerskie drużyny wodne i żeglarskie ze Śląska współzawodniczyły o zdobycie Wstęgi oraz o miano Drużyny Błękitnej Wstęgi. Brane pod uwagę były wszelkiego rodzaju spływy poczynając od wykapek, wodnych włóczęg, wypraw wikingów, z rzeki na rzekę, poprzez a kończąc na eskimo; sprzęt, na którym drużyna pływała; relacje ze spływów i wiele innych.
Tak oto po roku starań drużyną Błękitnej Wstęgi AMAR 2016 została 10 Harcerska Drużyna Żeglarska z Katowic.

Podium

1 miejsce – 10 Harcerska Drużyna Żeglarska
2 miejsce – 6 Harcerska Drużyna Żeglarska
3 miejsce – 32 Harcerska Drużyna Wodna

 

Wielką honorową nagrodą za całoroczną Akcję Małych Akwenów i Rzek – Wędrówka jest Błękitna Szarfa Akcji AMAR – Wędrówka Drużyn Wodnych Śląskiej Chorągwi ZHP.

Wstęga jest błękitna, jak sama nazwa wskazuje, a dodatkowo haftowana jest złotymi literami. Gdzie na awersie widnieje emblemat drużyn wodnych z harcerską lilijką oraz napis Błękitna Szarfa Akcji AMAR Wędrówka Drużyn Wodnych Śląskiej Chorągwi ZHP, a na rewersie (co roku uzupełniane) rok zdobycia Wstęgi oraz skrócona nazwa drużyny.
Wstęga jest nagrodą przechodnią. Może przejść na własność drużyny po zdobyciu jej 5-krotnie lub 3 razy z rzędu przez drużynę. Ostatnim posiadaczem Błękitnej Wstęgi była 6 Harcerska Drużyna Żeglarska z Rybnika, która zdobyła ją jeszcze w 1983 roku.
Mamy nadzieję, że współzawodnictwo w 2017 roku osiągnie jeszcze wyższy poziom niż w ubiegłym!